در مسئله بررسی درآمدی بر سینما در فیلم های مستند، می‌توان به مهمترین فاکتورها از قبیل تدوین فیلم، میزانسن، صدا، سکوت، موسیقی، روایت فیلم که در ساختار یک فیلم مؤثر هستند به آن اشاره کرد. به طور حتم شمایی که به این صفحه مراجعه کردید، حال در مقام کارگردان، بازیگر و تدوینگر، آهنگ ساز،  صداگذار و… بی شک از طرفداران پروپاقرص هنر هفتم یعنی سینما هستید. بدین ترتیب گروه خلاق رسانه فارسی علاقمند است برای ارائه اطلاعات مناسب و سودمند در مورد درآمدی بر سینما لحظاتی کوتاه با شما مخاطب عزیز همراه و همقدم شود. پس در صورت تمایل پیگیر مقاله پیش رو در قالب معرفی سینما در بخش های مختلف باشید.

 

درآمدی بر سینما,حافظه,نوار فیلم,فیلم برداری,ویدئو

درآمدی بر سینما و فاکتورهای تاثیرگذار

در تحقیق و بررسی فاکتورهای مهم درآمدی بر سینما در ساختار یک فیلم، در واقع به این نکته اشاره دارد که داشتن علم چگونگی استفاده از هر یک از عوامل در یک فیلم از ویژگی های مهم ساختاری آن به حساب می‌آید. برای قابل درک تر شدن موضوع به کمک یک مثال، موضوع را برای شما باز می‌کنیم. در ساختار تصویرگرایی فیلم، عامل هایی چون تدوین، بیان تصویر در مقایسه با بیان گفتار نقش بالاتری را ایفا می‌کنند. حال در نقطه مقابل این قضیه که نقش و اثر فاکتور گفتار در فیلم های علمی – آموزشی در قیاس با  عامل تصویر بسیار قابل درک تر است و به نوعی تدوین روایی نقش پررنگ تری دارد. بنابراین، در این حالت بایستی از ویژگی خاص صدا در سینما تحت عنوان توضیح و تشریح در جای مناسب خود بهره برد تا اثرگذاری آن را بر مخاطب شاهد باشیم. در ادامه توضیحاتی در خصوص بیان مقدمه‌ای‌ بر سینما، توصیه ما آن است که از مطالعه بخش بعدی به هیچ عنوان غافل نشوید.

این را هم بخوانید:
سکوت سینمایی

درآمدی بر سینما از نگاه رسانه فارسی

در دنباله مبحث درآمدی بر سینما، در فرصت به وجود آمده این مسئله را خاطر نشان سازیم که در صفحات بعدی سایت رسانه فارسی شما می‌توانید به طور مجزا فاکتورها و عواملی که از نگاه زیبایی شناسی و کاربرد بر موضوع درآمدی بر سینما تأثیر دارد را مشاهده کنید. بدین شیوه، برای دقایقی کوتاه با مطالعه و همراه شدن با مثال هایی در مورد فیلم های مستند ایرانی، در پایان به خوبی می‌توانید از مسائل مطرح شده در فیلم درک روشن تری داشته باشید.

درآمدی بر سینما,دوربین فیلمبرداری,ویدئو,تصویربرداری

در کل عواملی که در ابتدای بحث معرفی درآمدی بر سینما مطرح شده خود شامل زیر مجموعه هایی هستند. به عنوان مثال، عامل تدوین در سینما خود به چند دسته من جمله تدوین موازی، تدوین کنتر پوئن، تدوین متریک و… تقسیم بندی می‌شود. لذا گروه ما  در تلاش است، در حین مطالعه و بررسی هر عاملی بتواند زیرمجموعه های آنها را هم مورد پژوهش و تحقیق قرار دهد و با بیان ساده و شیوا، فهم آنها را با جزئیات بیشتر برای شما کاربران ارجمند آسان تر سازد.

سخن آخر در موضوع درآمدی بر سینما آن است که، سایت رسانه فارسی را راه اندازی نمودیم تا اطلاعات دقیق و موثق فیلم سازی در بخش های مختلف بخصوص مستند را برای شما همراهان همیشگی مطرح کنیم.