آموزش فیلم برداری

در حال حاضر فیلمبرداری یکی از شغل‌های بسیار محبوب در دنیای حرفه‌ای است که افراد زیادی را به سمت خود سوق داده است. پر واضح است که بیشترین استفاده از این شغل، تصویربرداری در فیلم‌های سینمایی است با این حال از دوربین فیلمبرداری استفاده‌های مجزای دیگری نیز می‌شود که در ادامه‌ی این مقاله در مبحث آموزش فیلمبرداری به بهترین‌های آن اشاره خواهیم کرد. همچنین مقاله های بسیار زیادی در رابطه با آموزش تصویربرداری نوشته ایم که در ادامه می‌توانید لیست تمامی آنها را مشاهده نمایید

ویژگی های یک فیلمبردار خوب

رسانه فارسی در این مقاله قصد دارد در مورد این شغل محبوب، مطالب مهمی را ارائه دهد اما قبل از هر توضیحی در خصوص اینکه فیلمبرداری چه ویژگی‌های مهمی می‌تواند داشته باشد، ابتدا اقدام به ارائه توضیح در مورد اینکه اصلاً فیلمبردار به چه کسی گفته می‌شود خواهیم کرد. در واقع فیلمبردار به کسی گفته می‌شود که با رعایت یک‌سری اصول، به جهت بهبود کیفیت تصاویر هنری با استفاده از هنر‌هایی مانند نورپردازی و شناخت کامل زوایای دوربین، بتواند تصویرسازی‌های بسیار هنرمندانه‌ای شکل دهد، ضمن اینکه یک فیلمبردار باید با مراحل تدوین یک فیلم آشنایی کافی داشته باشد. با این تعریف می‌توان ویژگی‌های یک فیلمبردار کار درست را به شرح زیر دسته‌بندی کرد:

احتمالاً اکثر شما عزیزان که در حال خواندن این مقاله هستید، تا قبل از تعریف دقیقی که از فیلمبردار آورده‌ایم، گمان می‌کردید همین که کسی یک دوربین دستش بگیرد و آن را روشن و شروع به فیلمبرداری کند، می‌توان نام آن را فیلمبردار حرفه‌ای گذاشت اما به طور حتم تصویربرداری به دانش زیادی نیاز دارد. در حال حاضر در هر منزل حداقل چند گوشی همراه مدرن وجود دارد که ممکن است بسیاری از آنها دارای دوربین‌های فیلمبرداری با رزولویشن‌های بالا باشند، اما این موضوع به تنهایی برای فیلمبردار شدن حرفه‌ای کفایت نخواهد کرد. در نظر داشته باشید که شغل فیلمبرداری آنقدر زوایای پنهان دارد که تا در رأس کار قرار نگیرید، نمی‌توانید به طور کامل تمام فنون آن را یاد گرفته و اجرا کنید. جالب است بدانید که یادگیری فیلمبرداری فقط بخش کوچکی از این شغل به حساب می‌آید و مرحله‌ی مهم‌تر آن، چگونگی استفاده از آموزش‌هایی است که در کلاس‌های مختلف فرا گرفته‌اید.

آیا باید در کلاس آموزش فیلمبرداری شرکت کنیم؟

همه‌ی افرادی که قصد ورود به دنیای فیلمبرداری را داشته‌اند حداقل یک‌بار به این فکر کرده‌اند که حتماً باید در کلاس‌های آموزش تصویربرداری شرکت کنند که البته شاید این فکر فقط در همان مرحله فکر باقی مانده باشد اما احتمالاً درصدی از این افراد، در حال حاضر یک فیلمبردار حرفه‌ای شده باشند. اولین موضوعی که باید در نظر گرفت شناخت خودتان است. اگر از خودتان ذوق و سلیقه خوبی به دوربین و فیلمبرداری نشان می‌دهید، بدون تردید وارد این حیطه شده و شروع به کسب آموزش کنید. هر چند نیازی نیست در همان ابتدای امر به کلاس‌های آموزش فیلمبرداری، آن هم با شهریه‌های بالا بروید. کافی است به وب‌سایت‌هایی مراجعه کنید که کاملاً به صورت رایگان متن‌ و ویدئوهای آموزشی کاملی را در این خصوص قرار داده‌اند.

چه زمانی باید در کلاس‌های آموزش فیلمبرداری شرکت کنید؟

حتماً می‌دانید که شغل فیلمبرداری از جمله شغل‌هایی است که دردسر زیادی دارد و طبیعتاً بسیار استرس‌زاست، آن هم به این دلیل که زحمات یک گروه؛ با فیلمبرداری به دست شما به نتیجه خواهد نشست و اگر کوچکترین لغزشی در این خصوص داشته باشید، ممکن است خسارات زیادی به کل گروه وارد شود. این موضوع حتی برای تصویربرداری‌های خصوصی‌تان نیز صدق می‌کند. در وهله‌ی بعدی موضوعی که برای یک فیلمبردار باید قابل توجه باشد، داشتن توان بدنی مناسب است. بله! در نظر داشته باشید که احتمالاً در حین فیلمبرداری باید ساعت‌ها سرپا ایستاده و از همه مهم‌تر ممکن است حمل کردن همه‌ی تجهیزات تصویربرداری را به تنهایی انجام دهید. لذا تیم رسانه فارسی توصیه می‌کند که قبل از حضور در کلاس آموزش فیلمبرداری، به دقت توانایی‌های خود را شناخته و نهایتاً اگر به این نتیجه رسیده‌اید که می‌توانید فیلمبردار خوبی باشید، اقدام به حضور در کلاس تصویربرداری کنید.

کدام کلاس آموزش فیلمبرداری مناسب است؟

همین که تصمیم قطعی‌تان را برای حضور در کلاس آموزش فیلمبرداری گرفتید، باید به دنبال کلاس‌های تخصصی با اساتید حرفه‌ای باشید. معمولاً کلاس‌هایی که به صدا و سیما و یا بعضی از دانشگاه‌های عملی کاربردی اختصاص پیدا می‌کند، محل مناسبی برای آموزش کامل تصویربرداری محسوب می‌شود. با این حال ممکن است که به دلایل زیادی نتوانید از این دست از کلاس‌ها استفاده کنید که توصیه تیم تخصصی رسانه فارسی بهره بردن از سایت‌های رایگانی است که به طور کاملاً حرفه ای مشغول به آموزش تصویربرداری هستند. در نظر داشته باشید که رسانه فارسی در حال حاضر یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌ها در این زمینه است که کار آموزش فیلمبرداری را به صورت کاملاً رایگان انجام می‌دهد.

ناگفته نماند که برای یادگیری کامل فیلمبرداری نیازی به پیش زمینه ندارید، همین که احساس می‌کنید می‌توانید در این کار موفق عمل کنید کفایت می‌کند. ضمن اینکه در نظر داشته باشید که همه‌ی کلاس‌های آموزش تصویربرداری شامل دوره‌های مقدماتی و پیشرفته هستند، لذا در همان ابتدا موارد سنگین آموزش تصویربرداری را نخواهید آموخت بلکه رفته رفته و با آماده شدن ذهن‌تان همه‌ی موارد آموزشی را از نظر خواهید گذراند. حال می‌خواهیم در خصوص اقدامات تیم رسانه فارسی در خصوص مطالب آموزشی فیلمبرداری صحبت کنیم تا اگر تصمیم بر استفاده از آنها گرفته‌اید، پیش‌زمینه‌ی مختصری درباره‌ی آن داشته باشید.

در رسانه فارسی به چه مواردی از آموزش فیلمبرداری پرداخته می‌شود؟

ویدئوها و مطالب بسیار خوب و مناسبی به جهت آموزش فیلمبرداری در سایت رسانه فارسی قرار گرفته است که برای هر کدام از آنها ساعت‌ها زحمت کشیده شده است. در واقع هر کدام از شما عزیزان با مراجعه به این وب‌سایت سرفصل‌های زیر را به جهت آموزش مشاهده خواهید کرد:

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم در مراحل مقدماتی آموزش فیلمبرداری تدریس خواهند شد، اما در مراحل پیشرفته و ویژه آموزش تصویربرداری حرفه‌ای در خصوص عکاسی پرتره، عکاسی نورپردازی کاملاً تخصصی، عکاسی خبری و غیره بحث خواهد شد. بدیهی است که هر یک از موارد گفته شده می‌تواند به پیشرفت شما عزیزان به جهت یک فیلمبردار حرفه‌ای شدن کمک شایانی کند.

انواع مختلف فیلمبرداری

زمانی که صحبت از فیلمبرداری می‌شود، در واقع منظور ما فیلمبرداری از همه موارد ممکن در مکان‌های مختلف است. شاید هر یک از شما علاقمندان به فیلمبرداری، این رشته را به جهت استفاده در موارد خاص پیگیری کرده باشید. رسانه فارسی این نوید را به دوستداران این رشته می‌دهد که پس از تکمیل دوره‌های آموزش کامل تصویربرداری بتوانید در حیطه‌های مختلف اقدام به تولید فیلم ولو با مدت زمان کوتاه کنید. ناگفته نماند که فیلمبرداری در حوزه‌هایی مانند سینما و مجالس عروسی بسیار رایج بوده و برای انجام تخصصی آنها نیاز به یادگیری نحوه فیلمبرداری برای هر کدام از آنها خواهد بود.

کلاس آموزش تصویربرداری با موبایل

موبایل‌ها بخش جداناپذیر زندگی انسان‌ها هستند. یکی از بخش‌های موبایل که استفاده‌ی زیادی از آن می‌شود، دوربین است. اگر چه فکر می‌کنید که فیلمبرداری با موبایل کار آسانی است اما بواقع باید اذعان کنیم که برای این کار نیز ملزم به آموزش هستید. با توجه به اینکه تنظیمات فیلمبرداری در دوربین موبایل کاملاً متفاوت با دوربین‌های تصویربرداری حرفه‌ای است، چنانچه اگر قصد دارید به طور کلی از گوشی همراه‌تان برای فیلمبرداری استفاده کنید، باز هم ناگریز به گذراندن آموزش خواهید بود. رسانه فارسی برای این بخش نیز برنامه‌های جالبی تدارک دیده است که می‌توانید آنها را دنبال کنید. در نظر داشته باشید که تعداد این آموزش‌ها رفته رفته افزایش می‌یابد تا در مدت زمان کوتاهی بتوانید بوسیله موبایل نیز تصاویر و فیلم‌های خارق العاده‌ای به ثبت برسانید.

آموزش فیلمبرداری مجالس عروسی

همانطور که گفتیم فیلمبرداری از مکان‌های مختلف قوانین خاص خودش را می‌طلبد. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید نحوه انجام فیلمبرداری حرفه‌ای برای یک فیلم را با چگونگی انجام آن در یک مراسم عروسی مقایسه کنید. به همین دلیل است که عنوان کرده‌ایم که برای هر یک از موارد فیلمبرداری باید کلاس‌های آموزشی خاص آن را بگذرانید. آموزش فیلمبرداری مجالس عروسی یکی از اهداف وب‌سایت رسانه فارسی است که برای فیلمبرداران این رشته بسیار قابل توجه خواهد بود.

در نظر داشته باشید که اگر در زمینه فیلمبرداری مجالس عروسی مشغول به کار شوید، متوجه خواهید شد که مهارت‌هایی که با استفاده از ویدئوهای آموزش تصویربرداری در وب‌سایت رسانه فارسی بدست آورده‌اید، چقدر با اهمیت بوده است.

کلاس آموزش فیلمبرداری مستند

فیلمبرداری مستندها در شرایط سخت انجام می‌شود و نحوه‌ی انجام آن نیز از دیگر موارد فیلمبرداری دشوارتر خواهد بود. این نوع از فیلمبرداری به آموزش‌های بیشتری نیاز دارد که رسانه فارسی تمام تلاش خود را انجام داده است تا حتی به نکته‌های ریز این‌گونه فیلمبرداری ها نیز اشاره کند. اگر از آن دسته از افراد هستید که رویای مستندسازی را در ذهن دارید، حتماً از آموزش‌هایی که تیم تخصصی رسانه فارسی در سایت قرار داده است، استفاده کنید.

آموزش تصویربرداری با هلیشات

در مواقعی نیاز است که فیلمبرداری توسط هلیشات انجام شود. این کار به مراتب دشوارتر از فیلمبرداری‌های معمولی با دوربین خواهد بود. اگر دوره‌ی آموزش تصویربرداری با هلیشات را نگذرانده باشید، به هیچ عنوان نمی‌توانید به خوبی این دستگاه را برای فیلمبرداری آماده سازی و کنترل کنید. از این وسیله برای تصویربرداری‌های هنری، صنعتی، نقشه برداری و از همه مهم‌تر فیلمبرداری در منطقه‌های صعب العبور استفاده می‌شود. ناگفته نماند که به هر پرنده‌ای که به هوا فرستاده می‌شود تا کار تصویربرداری را شروع کند، الزاماً هلیشات گفته نمی‌شود، لذا توصیه می‌کنیم که بعد از تهیه این دستگاه و گذراندن دوره‌های آموزش تصویربرداری حرفه ای توسط این وسیله، اقدام به فیلمبرداری کنید.

آموزش تصویربرداری با dslr

دقت کنید که از دوربین‌های dslr برای مواقعی استفاده می‌شود که جداسازی سوژه از بک‌گراند از اهمیت بسزایی برخوردار باشد. در واقع با استفاده از این دوربین شما از صحنه‌های ایستا عکاسی می‌کنید و نیازی به جابجایی مداوم نخواهید داشت. رسانه فارسی به شما عزیزان توصیه‌ی اکید دارد که بعنوان مثال برای عکاسی یا فیلمبرداری مراسم عروسی از دوربین dslr استفاده نکنید، چرا که هم زمان فیلمبرداری در این‌گونه دوربین‌ها پایین است و هم مشکل اتوفوکوس در هنگام فیلمبرداری یا عکاسی پیش می‌آید. برای آموزش دقیق استفاده از تصویربرداری با dslr به بخش‌های مربوطه در سایت رسانه فارسی مراجعه نمایید.

مدیر فیلمبرداری کیست؟

سینماتاگرافر (به انگلیسی: cinematographer) یا مدیر فیلمبرداری (به انگلیسی: director of photography) شخصی است که مسئولیت دپارتمان و عوامل فیلمبرداری و نورپردازی را به عهده دارد. او با دانش، هنر و تصمیمات فنی که اتخاذ می‌کند، سناریو را به شکلی خلاقانه به زبان تصویر ترجمه می‌نماید. هدف مدیر فیلمبرداری، تبدیل خلاقانه چشم‌انداز کارگردان به زبان تصویر است.

ویکی پدیا
فیلمبرداری

فیلم‌برداری مهم‌ترین مرحله تولید فیلم است. این مرحله به ویژه با مهم‌ترین ابزار و وسایل فیلم‌سازی، یعنی دوربین و متعلقات آن، انواع نورافکن‌ها و غیره سرو کار دارد. در این مرحله علاوه بر فیلم‌برداری، نورپردازی، کارگردانی، صدابرداری، بازیگری و برخی جلوه‌های ویژه، نیز هم‌زمان انجام می‌شوند. پیش از اینکه وارد این مرحله شویم باید صحنه کاملاً آماده باشد و بازیگران نیز برای ایفای نقش حاضر باشند.

ویکی پدیا
Previous
Next

کلاس آنلاین آموزش فیلمبرداری

برای یادگیری فوت و فن‌های چگونگی فیلمبرداری نیاز به کلاس‌های باکیفیت دارید. اگر چه بسیاری از هنرجویان بر این عقیده هستند که کلاس‌های آموزش تصویربرداری باید به صورت حضور در کلاس انجام شود، اما با این حال کلاس‌های آنلاین آموزش این هنر نیز بسیار مفید است، به طوری که می‌تواند از صد کلاس حضوری بهتر باشد. موضوعی که مطرح است، استفاده از اساتید حرفه‌ای به جهت فراگیری سریع مفاهیم آموزش فیلمبرداری می‌باشد که در این بین رسانه فارسی با ارائه بهترین آموزش‌ها آن هم به صورت کاملاً رایگان قدم مهمی در این راه گذاشته است. شاید با خودتان بگویید که فیلمبرداری یا تصویربرداری هنری عملی است و به کلاس نیازی ندارد اما به طور حتم، فرا گرفتن مهارت‌های این شغل فقط از طریق آموزش امکان پذیر خواهد بود.

آموزش فیلم برداری,دوربین حرفه ای,تصویربرداری,

از طرف دیگر با توجه به شیوع بیماری مهلک کرونا، کمتر کسی جرأت می‌کند که در کلاس‌های حضوری ثبت نام و در آن شرکت کند. شاید در حال حاضر بهترین راه‌کار برای یادگیری سریع تصویربرداری استفاده از کلاس‌ها یا سایت‌هایی باشد که به صورت آنلاین این گونه موارد را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. سایت رسانه فارسی نیز این موضوع مهم را در نظر گرفته و با قرار دادن آموزش‌های بسیار کاربردی و البته پایه‌ای در سایت؛ شما را در این راه همراهی کرده است. لذا توصیه می‌کنیم در این شرایط نابسامان ضمن مراقبت از سلامت خود، آموزش فیلمبرداری را از دست ندهید.

 

بازار کار تصویربرداری یا فیلمبرداری به چه شکل است؟

در هر حیطه‌ای که مشغول به فعالیت باشید، سرآخر باید به درآمد مناسبی از آن برسید. فیلمبرداری نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. شاید این موضوع سوال بسیاری از افراد باشد که آیا فیلمبرداری را می‌توان به بعنوان یک شغل مناسب برای آینده به حساب آورد؟ رسانه فارسی معتقد است که اگر هنر فیلمبرداری را یاد گرفته باشید به راحتی می‌توانید آینده خود را با آن بیمه کنید. موضوعات مختلفی را می‌توان برای کار فیلمبرداری انتخاب کرد و دست همه‌ی شما علاقمندان به تصویربرداری کاملاً باز خواهد بود. ما در ادامه‌ی این مقاله به توضیح بخش کوتاهی از موقعیت‌های شغلی فیلمبرداری می‌پردازیم:

فیلمبرداری سینمایی

فیلمبرداری برای فیلم‌ها کاری‌ست که مهارت بسیار زیادی را می‌طلبد، در واقع باید شخص مورد نظر آموزش‌های بسیار مناسب و در حد قابل قبولی دیده باشد تا بتواند در یک تیم تخصصی ساخت فیلم، مشارکت داشته باشد. رسانه فارسی برای این‌گونه افراد آموزش مقدماتی تصویربرداری را در نظر گرفته است که علاقمندان می‌توانند به تمامی این ویدئوهای آموزشی دسترسی داشته باشند. پر واضح است که اگر در این حیطه مهارت‌های لازم را کسب کرده و آنها را به معرض نمایش بگذارید، می‌توانید امیدوار باشید تا به صورت رسمی بتوانید شغل فیلمبرداری سینمایی را دنبال کنید.

 

فیلمبرداری برای اینستاگرام و کلیه شبکه های اجتماعی

اگر همه‌ی زیر و بم تصویربرداری را بلد باشید، کافی است که در یکی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام صفحه‌ای باز کرده تا فیلم‌ها یا عکس‌هایی که به یادگار گرفته‌اید را با کاربران به اشتراک بگذارید. در صورتی که بتوانید نظر مخاطبان خود را به نحوه فیلمبرداری خود جلب کنید، در مدت کوتاهی علاقمندان زیادی را جذب خواهید کرد و این موضوع می‌تواند پنلی برای کسب درآمدتان باشد.

از طرف دیگر حتماً گروهی را مشاهده کرده‌اید که با امکانات حداقلی مانند گوشی موبایل اقدام به تولید موزیک ویدئو می‌کنند. در نظر داشته باشید که استفاده از دوربین موبایل نیز برای فیلمبرداری نیاز به آموزش دارد. لذا آموزش فیلمبرداری با موبایل نیز یکی از برنامه‌های تیم تخصصی رسانه فارسی است که رفته رفته به آموزش‌های دیگر سایت اضافه خواهد شد. در حال حاضر یکی از شغل‌های پردرآمد در شبکه‌های اجتماعی مربوط به عکاسی و فیلمبرداری می‌شود که چنانچه در این زمینه خلاقیت خود را چاشنی کار کنید، می‌توانید خیلی زود خود را به درآمدهای آنچنانی برسانید.

 

  • فیلمبرداری مجالس

یکی از شغل‌های محبوبی که سر و کار آن با دوربین است، فیلمبرداری مجالس مختلف مانند عروسی یا تولد می باشد. با توجه به اینکه شب عروسی یکی از شب‌های به یادماندنی هر زوج تلقی می‌شود، چنانچه در این زمینه هنرنمایی خوبی از خود نشان دهید، می توانید شغل آینده خود را تضمین کنید. دقت داشته باشید که نحوه فیلمبرداری در جشن‌هایی مانند عروسی کاملاً متفاوت با فضای فیلمبرداری در فیلم‌های سینمایی یا دیگر موارد است که تمامی این فنون را در آموزش‌های وب‌سایت رسانه فارسی از نظر خواهید گذراند.

 
دوربین,دوربین فیلم برداری,دوربین حرفه ای,آموزش تصویربرداری,
 

درآمد شغل فیلمبرداری

بعد از آنکه که به خوبی با آموزش فیلمبرداری آشنا شده‌اید و بالطبع در یکی از شغل‌های مربوط به این رشته مشغول به کار شوید، انتظار دستمزدهای بالا را خواهید داشت که البته حق طبیعی شما خواهد بود. با این حال بسته به نوع کار و قراردادی که با شما بسته می‌شود، درآمد یک تصویربردار متفاوت خواهد بود. موضوعی که در این میان اهمیت دارد، شناخت عمومی و فنی دوربین فیلمبرداری و چگونگی استفاده از آن است که برای این منظور باید از آموزش‌های صحیح و با کیفیتی استفاده شود تا در این صورت بتوانید انتظار کسب یک دستمزد ایده‌آل را داشته باشید.

سایت رسانه فارسی با در نظر گرفتن این موضوع توانسته است آموزش تصویربرداری بسیار مناسبی را در سایت قرار دهد که این کار همچنان ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‌توانند در هر موضوعی مربوط به آموزش فیلمبرداری از ویدئوها و متن‌های آموزشی قرار داده شده در سایت استفاده کنند.

پر واضح است که هر چقدر مهارت استفاده از دوربین را فراگیرید، احتمالاً شغل‌های مناسب‌تری نصیب‌تان خواهد داشت. ناگفته نماند که در آمریکا درآمد سالانه یک فیلمبردار 40 هزار دلار خواهد بود پس به خودتان بگویید که چرا شما نباید به چنین درآمدی برسید!

 

سخن آخر برای آموزش تصویربرداری

رفته رفته آموزش فیلمبرداری به صورت مجازی و بدون ارتباط با اساتید به طور مستقیم، در حال گسترش یافتن است. رسانه فارسی با علم به این موضوع، مدت‌ها قبل برنامه‌های بسیار متنوعی را در این خصوص برای علاقمندان به این رشته ترتیب داده است که نتایج کار را در صفحاتی از این وبسایت مشاهده می‌کنید. یادگیری فنون تصویربرداری فقط با آموزش‌های منظم قابل اجرا خواهد بود لذا از پایه شروع کردن این آموزش‌ها در دستور کار تیم رسانه فارسی بوده است. توصیه می‌کنیم که برای درک این موضوع تنها یک قسمت از آموزش‌های سایت را مشاهده کنید تا به قدرت تجزیه و تحلیل متخصصین ما پی برید. از ویژگی‌های ویدئوهای آموزش تصویربرداری در سایت رسانه فارسی یکتا بودن آنهاست که مشابه آن را در هیچ سایتی نخواهید یافت و همین موضوع سبب افزایش بازدید و بازخوردهای اکثر این ویدئوها شده است.

ضمناً همانطور که حتماً تا به این لحظه متوجه شده‌اید، آموزش‌های قرار داده شده در وب‌سایت رسانه فارسی کاملاً رایگان هستند و شما عزیزان برای مشاهده هر کدام از آنها نیازی به پرداخت وجه نخواهید داشت. در واقع این بخش از ماجرا آنقدر مورد استقبال مخاطبان سایت قرار گرفته است که تیم تخصصی رسانه فارسی را مشتاق به ادامه‌ی این کار مهم کرده است. با این حال عزیزانی که در این راه قصد دارند به کمک تیم رسانه فارسی بیایند می‌توانند از طریق لینک درگاه پرداختی که در سایت رسانه فارسی قرار داده شده است حمایت های مالی خودشان را از سایت داشته باشند تا تیم رسانه فارسی با قدرت بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد.

در نظر داشته باشید که اگر موضوعی از آموزش فیلمبرداری را به صورت اختصاصی برای خودتان می‌خواهید، می توانید این موضوع را با استفاده از راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما در میان بگذارید تا در مدت زمان کوتاهی، آموزش‌های خواسته شده توسط شما عزیزان را تهیه کرده و بدست‌تان برسانیم.

+ 150 پست انتشار منظم محتوا در وبسایت رسانه فارسی
+ 1200 بازدید روزانه میزبان نگاه شما هستیم
% 98 رضایت نمره کاربران به رسانه فارسی
+ 500 عضو کاربر فعال در حوزه رسانه
© تمامی حقوق مادی و معنوی برای رسانه فارسی محفوظ است. 1398